Застосування напилюваного поліуретанового утеплювача Polynor з точки зору звукоізоляції

Будівельний ринок України заповнений великою кількістю ізоляційних матеріалів. Одні можуть витримувати надвисокі температури, інші мають гарні теплоізоляційні властивості при малій товщині, треті - можуть легко встановлюватися на поверхні зі складною формою, в важкодоступних місцях. До останніх і можна віднести напилюваний поліуретановий утеплювач Polynor.

Напилюваний пінополіуретановий утеплювач Polynor це однокомпонентна суміш в аерозольному балончику, наноситься на будь-яку поверхню методом напилення за допомогою пістолета для монтажної піни і спеціальної насадки.

В області теплоізоляційних властивостей матеріалу все досить зрозуміло. Властивість матеріалу зберігати тепло характеризується коефіцієнтом теплопровідності λ, Вт/(м*К), чим менше ця величина, тим краще теплоізоляційні властивості матеріалу. Коефіцієнт теплопровідності утеплювача Polynor становить 0,025 Вт/(м*К), а, наприклад, коефіцієнт теплопровідності мінеральної вати - 0,045 Вт/(м*К), тому теплоізоляційні властивості Polynor кращі, ніж теплоізоляційні властивості мінеральної вати.

Дуже часто теплоізоляційні матеріали використовують для звукоізоляції конструкцій. Важливо розуміти, що хороша теплоізоляція не завжди забезпечує хорошу звукоізоляцію. Розглянемо напилювану ізоляцію Polynor з точки зору звукоізоляції.

Властивості матеріалу Polynor, які є важливими з точки зору акустики

  • Щільність18 - 28 кг/м3;
  • Рекомендована товщина використання 50 - 70 мм;
  • Структура - пористий матеріал з жорстким каркасом, на 70% комірки закриті;
  • Повітропроникність.

Основні методи звукоізоляції

  • Герметизація отворів, щілин, зазорів;
  • Виключення жорстких зв'язків між елементами конструкції, щоб скоротити передачу вібрацій;
  • Збільшення маси, чим більша маса конструкції, тим важче звуковій хвилі розхитати її;
  • Звукопоглинання, усунення резонансних явищ в повітряному просторі між двома жорсткими огородженнями.

Розглянемо основні характеристики напилюваного утеплювача Polynor стосовно основних методів звукоізоляції

Використання ізоляції як перший метод. Високі адгезивні властивості і можливість напилювати ізоляцію Polynor в будь-які важкодоступні місця, дозволяє матеріалу відмінно справлятися із завданням герметизації щілин і отворів.

Використання утеплювача Polynor з метою другого методу, для виключення жорстких зв'язків між елементами конструкції частково можливо, але складно кількісно оцінити, оскільки немає відомостей про пружні характеристики ізоляції. Враховуючи достатню жорсткість матеріалу, і незворотність деформації, застосування в якості пружної прокладки, можливе тільки коли інші матеріали використовувати в даній конструкції не можна.

Третій метод. Збільшення маси конструкції. Мала вага утеплювача Polynor не дозволяє використовувати його в якості бар'єру, звуковідбиваючого шару (маси).

Четвертий метод. Звукопоглинання. Розглянемо використання матеріалу в якості звукопоглинального шару докладніше.

Відповідно до ДСТУ Б В.2.7-183: 2009 звукопоглинаючими називаються матеріали, які мають наскрізну пористість, і характеризуються відносно високим коефіцієнтом звукопоглинання (α ≥ 0,2). За характером поглинання звуку звукопоглинальні матеріали поділяють на пористі з жорстким скелетом, звук поглинається за рахунок в'язкого тертя в порах (піноскло, газобетон); пористі з м'яким скелетом, звук поглинається за рахунок тертя і релаксаційних втрат (мінвата, деревоволокнисті плити) і на панельні матеріали і конструкції, які поглинають звук як активні системи, здійснюючи вимушені коливання під впливом звукової хвилі (тонкі панелі з фанери, ДСП). Напилюваний утеплювач Polynor можна віднести до першого типу матеріалів.

З огляду на пористу структуру, наявність пустот повітря, але досить жорсткий каркас і закритість пор на 70%, передбачуваний коефіцієнт звукопоглинання повинен бути на рівні 0,37 – 0,55. Наприклад, у мінеральної вати цей коефіцієнт становить 0,85 - 1. Таким чином, емпірично можна припустити, що напилюваний утеплювач Polynor може бути застосовний в якості звукопоглинального шару, особливо в конструкціях, де з технічних причин не можна застосувати мінеральну вату і матеріали з більш високим коефіцієнтом звукопоглинання, наприклад для звукоізоляції покрівлі, де складно ізолювати рельєфи металевого профілю.

Напилювані поліуретани порівняно нещодавно з'явилися у нас на ринку, але дуже популярні, наприклад, в США. Нижче наведені результати дослідження звукоізоляції конструкцій каркасних стін на дерев'яній основі, які складаються з двох шарів OSB + ГКЛ і різного заповнення між ними:

  • Заповнення мінватою – STC = 45 дБ;
  • Заповнення закритопористим напилюваним поліуретаном STC = 37 дБ;
  • Комбінований шар закритопористого напилюваного поліуретану і мінеральної вати STC = 44 дБ.

На відміну від європейських країн в США для оцінки звукоізоляції використовують індекс STC Діапазон частот STC 125 - 4000 Гц приблизно збігається, а самі значення STC в середньому на 3 - 4 дБ вищі ніж прийняті у нас значення Rw.

Як видно, конструкція з використанням закритопористого пінополіуретану має значно меншу звукоізоляцію, ніж конструкція з мінеральною ватою, проте в комбінації з мінеральною ватою 50/50 практично однакова.

Таким чином,напилювана пінополіуретанова ізоляція Polynor є відмінним теплоізоляційним матеріалом і може застосовуватися для звукоізоляції деяких конструкцій. Жорстка і закритопориста структура Polynor найбільш ефективна в комбінації з іншими звукопоглинальними матеріалами. Висока адгезія, можливість герметизації щілин і отворів, використання для важкодоступних місць і конструкцій складної форми дають Полінор великі переваги в використанні.

Звукоизоляция ванны
Звукоізоляція ванни
Звукоизоляция вентканалов
Звукоізоляція вентиляційних каналів
Звукоизоляция авто
Звукоізоляція авто
Тепло-, звукоизоляция конструкций сложной формы
Тепло-, звукоізоляція конструкцій складної форми
Звукоизоляция стены
Звукоізоляція стіни
Поделиться