Системи каналізації як артерії пронизують всі будівлі. У старих будинках каналізаційні труби виготовляли з чавуну, з-за великої ваги, і відносно великої товщини, чавунні труби практично не передають звук, чого не можна сказати про сучасні пластикові труби, які використовуються в сучасних будинках.
Пластикові труби є відмінним провідником звуку і вимагають додаткової звукоізоляції.
Види джерел шуму каналізаційних пластикових труб
- Ударне джерело шуму - вміст, що знаходиться в трубі, б'ється об стінки і створює ударні звуки.
- Атмосферне джерело - гул від вітру, який вентилюється в самому стояку.
- Резонансне джерело шуму - виникає в разі частотно-виборчого відгуку труби на сторонні звуки.
- Вібраційне джерело - різні вібраційні процеси, які передаються на трубу (наприклад, вібрація будівлі).
Для шумоізоляції каналізаційних і зливних труб використовуються матеріали зі спіненого поліетилену (ППЕ НХ) або спіненого синтетичного каучуку. Ці матеріали мають закритопористу структуру, мають високі звукоізоляційні й теплоізоляційні властивості, не пропускають пар, не вбирають вологу, мають тривалий термін експлуатації, не містять речовин шкідливих для здоров'я і навколишнього середовища.
Шумоізоляція труб каналізації може бути здійснена шляхом щільного обертання їх по всій довжині полотном ППЕ Polifoam або спіненим каучуком товщиною 10 – 20 мм. Пінополіетилен (ППЕ НХ) Polifoam і синтетичний каучук ефективно знижують низькочастотні шуми і вібрацію, одночасно є хорошими теплоізоляційними матеріалами. Теплоізоляція не допускає утворення на трубах конденсату, захищаючи, тим самим їх від можливого утворення цвілі і грибків.