Задача захисту приміщення від шуму збоку дещо порівняна із задачею захисту від шуму зверху і полягає в боротьбі з повітряним шумом. Однак в першому випадку можливе більш широке використання конструкцій, оскільки стіна на відміну від підлоги велике навантаження не несе. Саму ж задачу звукоізоляції стін і перегородок доцільніше розглядати з двох сторін:
- Конструкції стіни (перегородки);
- Влаштування примикання перегородки до підлоги і стелі.
В залежності від типу конструкції звукоізоляція перегородок в більшій мірі визначається товщиною конструкції, її масою або масою облицювання, а також якістю монтажу. Використання звукоізоляційних стрічок, пружних матеріалів і звукоізоляційних кріплень дозволяє істотно знизити вплив жорстких зв'язків на загальну звукоізоляцію конструкції.
Залежно від джерела звуку розрізняють звукоізоляцію повітряного, ударного і структурного шумів.
Вибір звукоізоляційних матеріалів залежить від виду шуму, який необхідно ізолювати. Кожен ізоляційний матеріал має свій показник зниження шуму. Залежно від структури матеріалу і його характеристик розрізняють звукопоглинальні, звукоізоляційні і звуковідбиваючі матеріали.
Шумоізоляція стін в приміщенні найбільш ефективна з використанням конструкцій, що поєднують в собі матеріали з різними звукоізоляційними властивостями (пористими - поглинають звукові хвилі і ізолюючими повітряний шум, пружними - ізолюючими ударні і структурні шуми, і звукоотражающими).
Види шумів, основні конструкції і методи звукоізоляції стін детальніше викладені в статтях до данної категорії.
Спінений поліетилен Polifoam для звукоізоляції конструкцій
ППЕ Polifoam - це гнучкий і пружний закритопористий матеріал, який відноситься до звукоізоляційних матеріалів, ефективно знижує низькочастотні звуки, ударні шуми і вібрацію. Пінополіетиленові піни використовуються в якості звукоізоляційних прошарків (підкладок), гнучких звукоізоляційних мембран, звукоізоляційних і демпферних стрічок для відсікання джерела звуку і забезпечення відсутності жорстких зв'язків між елементами конструкцій.
НПУ Polynor для звукоізоляції конструкцій складної форми і важкодоступних місць
Напилювана ізоляція Polynor, є відмінним теплоізоляційним матеріалом і в деяких задачах може використовуватись для цілей звукоізоляції. Жорстка основа і закрито пориста структура не дозволяють йому досягати високих значень коефіцієнта звукопоглинання, але Polynor ефективно працює в комбінації з іншими звукопоглинальними матеріалами. Високі адгезивні властивості і можливість напилювати ізоляцію Polynor в будь-які важкодоступні місця дозволяють використовувати її для герметизації щілин і отворів. З цієї точки зору, властивості матеріалу виявляються щонайкраще.