Основні принципи звукоізоляції сходів

Головний принцип звукоізоляції сходів - забезпечення відсутності жорстких зв'язків між елементами сходів та іншими елементами будівлі. Необхідно змонтувати сходинки так, щоб вони не передавали ударний звук та вібрацію на інші елементи конструкції.

Звукоізоляція сходів – достатньо важке завдання, вирішення якого залежить від конструкції сходів та їх місця розташування.

Розглянемо основні типи сходів та основні принципи їх звукоізоляції.

1. Звукоізоляція залізобетонних сходів

Головне завдання звукоізоляції залізобетонної сходи - улаштування пружного примикання сходових хіднів до інших елементів будівлі. В якості звукоізоляції рекомендується застосування спіненого поліетилену Polifoam товщиною 8 мм.

Для зменшення ефекту каблуків бажано покривати поверхню сходів гумовим або ковроліновим покриттям.

Звукоизоляция бетонной лестницы. Схема 1
Звукоизоляция бетонной лестницы. Схема 2

2. Звукоізоляція дерев'яних сходів

Завдання звукоізоляції дерев'яних сходів більш складне та залежить від багатьох факторів: якості деревини, способу кріплення, конструкції сходів. Але можна виділити загальні рекомендації:

  • Деревину перед встановленням сходів потрібно ретельно висушити;
  • Кріплення дерев'яних елементів має бути або клейовим, або шурупним або метрично болтове, ні в якому разі не можна застосовувати цвяхи;
  • Якщо дерев'яні сходи монтуються на металевому каркасі, важливо щоб всі стики були тільки через пружні переліжки зі спіненого поліетилену (ППЕ Polifoam) і бажано із застосуванням звукоізоляційних дюбелів (гільз);
  • Для усунення ефекту відлуння при відбиванні звуку від жорстких елементів конструкції, рекомендується улаштування звукоізоляційного коробу під сходами.
Звукоизоляция деревянной лестницы. Схема

3. Звукоізоляція скляних, підвісних (плаваючих) сходів

Скляні, плаваючі (підвісні) сходи в силу своїх конструкційних особливостей, можна звукоізолювати тільки в місцях кріплення і рекомендації залишаються ті ж самі, що й для дерев'яних сходів - застосування пружних прошарків з пінополіетилену в місцях з'єднання елементів конструкції.

Стеклянная лестница
Подвесная лестница

Таким чином, оскільки шум набагато легше ізолювати біля джерела, незалежно від типу сходів, загальні заходи по звукоізоляції включають:

  • Застосування пружних переліжок на стиках елементів;
  • Механічна розв'язка сходів від інших конструкцій будівлі;
  • Облицювання сходів гумою, ковроліном або іншим м'яким покриттям.
Поделиться